Nõuded trükifailidele

Failide edastamine

Trükifaile saab edastada meilitsi, kui nende suurus ei ületa postkasti lubatud norme (tavaliselt kuni 15 MB). Suuremad failid tuleks saata meie tellimuskeskuse, Dropboxi, WeTransfer, Google Drive või muu FTP vahendusel. Failid võib tuua ka meie esindustesse mälupulgal.

Faililaiendid

Kõige eelistatumad on PDF failid.

Võtame vastu faile ka järgmistes formaatides: tiff, cdr, psd, ai

Juhime tähelepanu, et Wordi, Powerpointi jm MS Office failid ei ole trükifailid ning me ei vastuta neid printides andmete kao või visuaalist erineva tulemuse eest! Sellistest failidest tuleks alati ISE enne meile edastamist teha PDF!

.PDF, .eps, .cdr, .psd ja .ai failides peavad olema sisse lülitatyd kõik kihid (layers), mis tuleb printida. Kõik fontid peavad olema konverteeritud kurvideks (curves).

Raamatute, brošüüride, kataloogide jms puhul palume faili esitada eraldi lehekülgedena (ühes PDF failis), st neid ei tohiks kõrvuti (laotisena) asetada.

Värviruum

Faili loomisel tuleks kasutada CMYK värvisüsteemi.

Resolutsioon

Parima kvaliteedi saavutamiseks peaks trükifail olema vähemalt 300 dpi resolutsiooniga. Suuremaid formaate (al A2) saab printida ka al 72 dpi resolutsiooniga. Kahtluste korral konsulteerige alati eelnevalt meiega!

Trükifailil peab olema lõikevaru ehk bleed!

Lõikevaru on kujunduse jätk üle formaadi serva.

nõuded trükifailidele

Trükifailil ei tohi olla nähtavaid lõikejooni. Piisab sellest, kui on piisavalt varu.

Kõige parem on lõikevaru informatsiooniga fail. Lõikemärgid võivad olla, kuid ei pea.

Kuidas luua lõikevaru informatsiooniga faili?

InDesign:

nõuded trükifailidele

Photoshop:

nõuded trükifailidele

NB! Kui failid ei vasta eelpool esitatud nõuetele, ei saa me garanteerida õiget värvilahendust ning head trükikvaliteeti. Samuti ei vastuta meie grammatika- või trükivigade eest, mis on kliendi saadetud failis!